Z literatury pięknej kobiecej

Znalazłam kolejną książkę z gatunku tzw. literatury pięknej kobiecej, gdzie po przeczytaniu jednej z sześciu już wiem, co będzie dalej. Jest taka jak wszystkie poprzednie jakie udało mi się znaleźć i przeczytać. Oczywiście chodzi mi o ten jeden jedyny gatunek i to ten sam do którego należy Ten mężczyzna, 50 Twarzy Greya czy Wyznanie Crossa.

Niestety

Wszystkie te ksiazki wydane są w kilku tomach i kończą się tak samo. Wiem, wiem taka moda i każdy pisze ile tylko może, póki coś takiego jest na fali. Pisz sobie. Jeśli tylko znajduje się ktoś, kto chce to czytać i klepie cię po ramieniu mówiąc rób tak dalej, bo dobrze ci idzie, to najwyraźniej twoje przeznaczenie, albo omamy wzrokowe.

Tym razem mówię o książce Jodi Ellen Mallpas Ta noc. Jestem gdzieś w połowie drugiego tomu i powiem szczerze, że znowu pojawia się ten sam schemat:

On i ona.

Problemy z przeszłością.

Po dwóch przelotnych spotkaniach nie mogą bez siebie żyć.

Oczy (w tym przypadku szafirowe i niebieskie).

Tajemniczość.

Dominacja.

Wyrozumiałość.

Stanowczość.

Bogacz tyle, że tym razem pedant.

Zwariować można. Może i ciężko jest napisać coś nowego w takiej kategorii, ale no bez jaj. Grey został napisany na podstawie Zmierzchu, ale to już chyba przesada, że w Obietnicy czytam „ Ta piękna dziewczyna zakochała się w dużym złym wilku (…) Nie jesteś dużym złym wilkiem (…) Poza tym ustaliliśmy, że nie jestem taka słodka”, a w Zmierzchu  taka sama scena brzmi „Lew zakochał się w owcy. Głupia owca. Chory na umyśle lew masochista”.

Kreatywność, to podstawa.

Poza tym, dlaczego w każdej z tych książek, to biedna szara myszka poznaje multimilionera i zaczyna z nim sypiać częściej niż mrugać. Czemu chociaż raz, to dziewczyna nie może mieć miliardów na koncie? Niech ona zacznie zdobywać. Wiem, że w tym przypadku chodzi o pokazanie szczęścia i tego w jaki fantastyczny sposób może się czuć kobieta o którą ktoś zabiega. Wiem to i rozumiem w pełni, bo to miłe uczucie, no ale kurcze nie opłaca się kupować kolejnej ksiazki, bo wiem, że następna będzie taka sama, zmienią się tylko imiona i kilka drobiazgów.

 

Christian Grey – Anastasia Steele w 50 Shades of Grey – E.L. James
Jesse Ward – Ava O’Shea w This Man –  Jodi Ellen Malpas
Miller Hart – Olivia Taylor w One night – Jodi Ellen Malpas
Gideon Cross – Eva Tramell w Crossfire TrilogySylvia Day

Niech to kobiety zaczną zdobywać. Niech to one będą bogate. Niech to one pokażą nowo poznanemu facetowi jak wygląda świat wypełniony rozkoszą, przyjemnością, luzem, pieniędzmi, itd.

Może chociaż raz?
Proszę?

Daję sobie jeszcze szanse. Ta noc ma póki co pięć tomów. Przed sobą mam jeszcze tylko Zdradę, Odmowę i Przysięgę. Kto wie, może jeszcze w jakiś, jakikolwiek sposób mnie jeszcze zaskoczy, bo do tej pory niestety nie dała rady.

Apelują żeby czytać ksiazki.
Czytajcie, a znajdziecie kilka podobnych do siebie książek.
O to chodzi?

  • Dokładnie!!! Ja też juz nie mogę ciagle czytać tego samego… Po „fenomenie Greya” jeden schemat powtarza się niemalże we wszystkich nowych pozycjach z danego gatunku. Do Twojej listy dodałabym jeszcze „Podniebny lot” i „Ugly Love”.

    • Angelika

      Niestety musiałam usunąć Twój link, który zamieściłaś w swoim komentarzu. Na przyszłość proszę tego nie robić.