Rowerowy świat, Adrian Mikołajczyk i jego blog

Cześć i czołem! Zapowiada się miły, przyjemny i ciepły weekend, więc… tym razem przestawiam Ci autora bloga ściśle związanego z rowerami. Tematyka jest mi całkiem bliska przez Ojca Sukcesu, który pogania mnie do częstej jazdy, szuka nam ciekawych tras, kupuje i sam zamienia części, itd. Rowery są super!

Zatem ciekawej lektury i od razu podkreślam, że zachowałam oryginalną pisownię. 🙂

Skąd jesteś?
Jestem z Suchej Beskidzkiej (małopolskie), 50 km od Krakowa.

Co robisz na co dzień?
Na co dzień jestem uczniem technikum informatycznego, redaktorem naczelnym portalu o OZE oraz prowadzę blog rowerowy

Dlaczego założyłeś bloga?
Chciałem dzielić się z ludźmi swoją wiedzą i doświadczeniem, promować kolarstwo, jako rekreacyjną formę spędzania czasu wolnego, a także pomagać pasjonatom kolarstwa oraz początkującym w pozyskaniu odpowiednich informacji dotyczących samego kolarstwa, diety czy sportu w ogóle.

Od jak dawna go prowadzisz?
Blog prowadzę od czerwca 2015 roku, czyli prawie dwa lata

Jak powstała nazwa Twojego bloga?
Nazwa mojego bloga przechodziła kilka zmian. Na początku blog nazywał się Rowerem po Małopolsce, gdzie nazwa pochodziła od regionu w którym mieszkam i jeżdżę, szybko okazało się że  taki blog już istnieje i nazwę zmieniłem na Suski Blog Rowerowy. Taka nazwa utrzymała się dość długo i w dalszym ciągu dotyczyła mojego regionu. Chciałem bardziej zglobalizować swojego bloga, docierać do większej ilości osób, przez co powstała nazwa BikerBlog.pl. Taka nazwa wydawała mi się prosta i łatwa do zapamiętania, a przede wszystkim bardziej globalna.

O czym tak właściwie jest Twój blog?
Na moim blogu znaleźć można informacje związane nie tylko z kolarstwem, ale także z dietą, zdrowym odżywianiem, sportem ogólnie.

7. Do jakiej grupy ludzi jest skierowany Twój blog?
Do wszystkich osób zainteresowanych tematyką o jakiej piszę – zarówno do osób młodych, jak i starszych. Tak samo dla kobiet, jak i dla mężczyzn

Wolisz minimalizm czy przepych?
Raczej minimalizm

Czy wiążesz swoją przyszłość z blogiem?
Tak, myślę że blog będzie tworzony jeszcze na prawdę długo i wiąże z nim swoją przyszłość, ale bardziej jako hobby, aniżeli zarobek czy coś podobnego.

Czy jesteś systematyczny?
Systematyczność jest kluczem do sukcesu. Staram się być, aczkolwiek nie zawsze się to udaje ze względu na łączenie ze sobą szkoły, pracy i bloga – wszystko wymaga dużych nakładów czasu

Czy Twoi znajomi wiedzą, że prowadzisz bloga?
Tak, każdy z moich znajomych o tym wie

Kto robi Ci zdjęcia?
Sam je wykonuje, z zamiłowania jestem także fotografem. Na moim blogu zdjęcia zazwyczaj przedstawiają krajobrazy lub przedmioty, rzadko kiedy ludzi czy mnie – wyjątkiem są fotorelacje z zawodów i wydarzeń sportowych

Sam dbasz o Social Media?
Tak, sam się tym zajmuje. Tak jak całym prowadzeniem bloga. Moje doświadczenie czerpane z pracy pozwala na samodzielne zajmowanie się również kwestiami jak Social Media.

Masz logo?
Tak, posiadam logo – to jedna z podstaw od bycia rozpoznawalnym

Czy uważasz że reklamy na blogu są potrzebne?
Nie, to jest dodatek, który nie jest konieczny, ale może pomagać blogerom

Często usuwasz komentarze?
Nigdy nie usuwam

Co pomaga, a co Ci przeszkadza w pisaniu bloga?
Pomaga mi kontakt, rozmowy z czytelnikami, a w trakcie pisania cisza i spokój. Przeszkadza wtedy hałas i odrywanie od pracy

Kiedyś blogi były anonimowymi pamiętnikami, jak myślisz dlaczego to się zmieniło?
Ludzie chcą pokazywać siebie, swoje przemyślenia, swoje chcą stawać się sławnymi i dążyć do sławy.To na pewno wpłynęło na te zmiany.

Kto według Ciebie jest najlepszym blogerem?
Szczerze to nie przeglądam zbyt często blogów innych. Wyjątkiem są RowerowePorady, których autorem jest Łukasz Przechodzień. To świetna osoba oraz bloger, który odniósł duży sukces

Jaki masz stosunek do hejtu?
Uważam, że jest to nieodłączna część całego internetu, wszystkich blogów i portali. To zawsze będzie, bo zawsze znajdzie się ktoś komu nie będzie podobać się to co publikujemy lub po prostu będzie zazdrościł sukcesu. Hejt jest zjawiskiem negatywnym, ale myślę że każdy doświadczony bloger wie, jak sobie z nim  radzić. Jest to zjawisko globalne i walka z nim powinna odbywać się również na takiej płaszczyźnie.

Zdarza Ci się hejtować innych blogerów?
Nigdy. Jestem przeciwnikiem hejtu. Jeśli coś mi się nie podoba potrafię wyrazić to w sposób łagodny. Patrzę na wszystko z różnych punktów, nigdy nie można patrzeć na świat tylko z Naszej perspektywy.

Czym się kierujesz w życiu?
Kieruje się własnymi zasadami będącymi odzwierciedleniem mojej osobowości. Zasady to przede wszystkim uczciwość, szczerość i ambicja. Po części kieruje się także uczuciami i intuicją. Czasem jest coś, co podpowiada co w danej chwilii powinno się zrobić, aczkolwiek to tylko niektóre przypadki.

Ile osób miesięcznie Cię odwiedza?
BikerBlog.pl miesięcznie odwiedza kilka tysięcy osób. Nie jest to duża liczba, ale warto zaznaczyć że blog pod tą nazwą istnieje zaledwie dwa miesiące.

Jakaś magiczna rada dla świeżo upieczonych blogerów?
Przede wszystkim, aby kierowali się własnymi drogami podczas swojej blogowej kariery. Mówię tutaj o oryginalności treści, autentyczności oraz takim indywidualizmie, który zdecydowanie pomoże zbudować rzeszę czytelników. Przeciwnie działa powtarzalność i kopiowanie treści od innych – tak zdarza się często, a moim zdaniem jest to zabijanie własnej idei.

Zareklamuj swojego bloga
BikerBlog.pl to miejsce dla każdego, kto choć trochę interesuje się sportem lub dietą czy żywieniem. Poruszam tutaj wszystkie tematy z tych dziedzin, a kolarstwo jest główną ideą bloga. Jeździsz na rowerze? Ćwiczysz, trenujesz? Lubisz uprawiać sport? Dbasz o siebie? Koniecznie musisz zajrzeć na mojego bloga. Znajdziesz tutaj wszystkie informacje, które będą Ci potrzebne. A jeśli czegoś zabraknie z chęcią odpowiem na każde pytanie

Coś jeszcze chcesz dodać?
To chyba wszystko.