O moich imienniczkach i nie tylko

Sprawdzałaś znaczenie swojego imienia, wiem o tym doskonale. Wiem też, że nie do końca się zgadzasz z tym, co tam o tobie napisali. Też tak mam.Zacznę prawie od początku, Angelika z łacińskiego oznacza anielska i nie ma nic wspólnego z Andrzejem, mimo że czasami mam wrażenie, że ludzie mają problem z wymówieniem mojego imienia i właśnie słyszę w swoim kierunku Andrzej, chociaż w sumie Andrzej też spoko. Ładne imię. Podobno jeśli pisze się Angelika, to tak samo powinno się wymawiać, a forma Andżeliki powstała dzięki mediom. 

Dzięki, dzięki za nic.

Są w sumie dwie rzeczy z którymi w wyniku pobieżnych poszukiwań mogę się zgodzić. 

  1. „Nie lubi się spieszyć”
  2. „Ma w życiu tyle szczęścia, że ze wszystkich tarapatów w które wpędza się na własne życzenie, potrafi wyjść obronną ręką”.

Pozostałe rzeczy wydają mi się być nijakie i nieodpowiednie. Cóż.

Skojarzenia? Każde imię kojarzy się z pewnymi cechami wyglądu czy charakteru. Taki los. Z jakimi cechami kojarzy ci się Angelika? Ja niestety nie bardzo mogę się o sobie wypowiadać, więc proszę słucham, bo na pewno znasz co najmniej dwie dziewczyny o takim imieniu.

Szukając dziś swojego imienia natrafiłam na kilka ciekawych rzeczy. Jest kilka restauracji, salonów fryzjerskich i hoteli. Angeliq, to lek hormonalny. Angelina Jolie, mimo że wiele się o niej mówi nie pojawia się w pierwszych wynikach. Angelika Jakubowska, to Miss Polonia 2008 (nie wiedziałam). Andżelika z 13 Posterunku jest dalej jak żywa, jakby to wczoraj nagrywali ten serial. Filmy? Łoooo tutaj jest ogromne pole do popisu. Kojarzysz Angelique de Sance de Montelup? Na pewno coś ci to mówi.

Seria Angeliki od ’64 do ’68? Markiza Angelika, Piękna Angelika, Angelika i król, Angelika wśród piratów, Angelika i sułtan. Wszystkie w reżyserii Bernarda Boderie. Jakieś trzydzieści lat później w reżyserii Stanisława Kuźnika powstała Moja Angelika, a jakieś dwa lata temu na ekranach kin można było oglądać film Markiza Angelika w reżyserii Ariela Zeitouna.

Filmy, to jeszcze nic. W kilku piosenkach pojawiło się to zacne imię, a tekst.. powodował salwy śmiechu.

Fliper śpiewa „Angeliko, dlaczego wyrzuciłaś miłość mą do śmietnika?”. 

Hasiok „Angie posuń głowę, bo nie chodzi wycieraczka”. 

The Rolling Stones „Everywhere I look I see your eyes. There ain’t a woman that comes close to you”.

Republika „I tylko przy mnie błądź, już tylko moja bądź Angeliko, Angeliko” – to mi się kojarzy z łabędziem.

Chorus „Angelino, Angelino jakie ty masz piękne oczy” – niepotrzebnie to pokazałam Panu Prezesowi, bo chodzi i śpiewa. Wstyd trochę.

I na koniec, ta jedna jedyna, która mi się podoba, chociaż tutaj raczej chodzi o wykonanie. Chylińska i Hey Angelene

 

Całe te moje poszukiwania opierają się tylko i wyłącznie o to, że jedną z uczestniczek aferki z modelkami jest pewna Angelika i Mistrz czy też Pan Prezes uznał, że jej lico  nie grzeszy inteligencją, a wywiad którego słuchaliśmy świadczył o raczej ubogim słownictwie. Stąd też zaczęły się moje poszukiwania zdjęć Angelik, które w większości przypadków były modelkami. Sorka dziewczyny, bo zaniżam wam średnią.

 

Mowa końcowa:

Jeśli ona będzie miała doktorat, to ja wracam na studia.

 

  • ~Mariola

    Ange myślę Kochana, iż poniosło Cię z zaniżeniem średniej 🙂