Magdalena Skiba i Och Karol!

Kochani moi, tak jak obiecałam dziś pojawi się kolejny wywiad. Wysłałam pytania do Magdy, a ona odesłała mi je tak szybko i są one tak fantastyczne, że nie mogłam się doczekać kolejnej środy by się nimi z Wami podzielić. Dziś mam przyjemność przestawić Magdę Skibę z bloga Och Karol, którego znajdziesz klikając w link! Wyszło cudownie! Ach i pisownia oryginalna została zachowana. 🙂 Udanego weekendu i lektury! Buźka!

Skąd jesteś?
Pochodzę z Tomaszowa Lubelskiego. Kiedy ktoś pyta mnie skąd jestem lubię odpowiadać – z Roztocza. To według mnie jedna z najpiękniejszych krain geograficznych w naszym kraju.

Co robisz na co dzień?
Na co dzień pełnię obowiązki żony i matki. Każdego dnia walczę z czasem, bo doba wciąż jest dla mnie za krótka 🙂 Opiekuję się 2,5 letnik synem Karolem i prawie roczną córką Hanią.

Dlaczego założyłaś bloga?
Moją inspiracją do założenia fanpage na Facebooku a następnie bloga był mój syn. W pierwszej ciąży dosyć szybko przeszłam na zwolnienie lekarskie. Miałam dużo czasu i jeszcze więcej wyobrażeń na temat macierzyństwa. Poza tym z zawodu jestem logopedą i pedagogiem. Kocham dzieci. Chciałam gdzieś tą moją miłość przelać a jednocześnie uatrakcyjnić i urozmaicić sobie czas oczekiwania na Pierworodnego.

Od jak dawna go prowadzisz?
Mój blog powstał przeszło rok temu. Strona na Facebooku ma już około 3 lat.

Jak powstała jego nazwa?
Przyszła mi do głowy od tak. Oczywiście jest ściśle powiązana z imieniem sprawcy całego zamieszania – mojego syna, a inspirowana tytułem polskiej komedii 😉

O czym tak właściwie jest Twój blog?
Początkowo mój blog był blogiem typowo parentingowym. Omijałam jednak szerokim łukiem zagadnienia związane ze zdrowiem, rozwojem czy pielęgnacją dziecka. Nigdy nie starałam się być psychologiem, pediatrą ani żadnym innym specjalistą, którym nie jestem. Nie udzielam rad, nie pouczam. Piszę o nas. Impulsem do podjęcia każdego tematu jest nasza codzienność i to co aktualnie dzieje się w moim życiu. W ostatnim czasie rozszerzyłam tematykę bloga o lifestyle. Dzięki temu stał się moim drugim domem. To w tym miejscu umieszczam wszystko to co lubię, co mnie zajmuje, czym chcę podzielić się z innymi. Jeśli odkryłam genialny przepis wrzucam go na bloga. Jeśli przetestuję kosmetyki warte uwagi pokaże je również czytelniczkom. Jeśli kręci mnie aktywność fizyczna i zdrowy styl życia motywuje innych. Mój blog jest o mnie, o mojej rodzinie, o tym co może zainteresować każdą kobietę.

Jaką masz grupę docelową?
Moją grupą docelową były przede wszystkim mamy i przyszłe mamy. Dzisiaj wydaje mi się, że blog skierowany jest do każdej kobiety nawet tej, która z dziećmi ma niewiele wspólnego.

Wolisz minimalizm czy przepych?
Zdecydowanie minimalizm i to w odniesieniu do większości sfer mojego życia.

Czy wiążesz swoją przyszłość z blogiem?
Zawodowo nie. Mam jednak nadzieję, że będzie towarzyszył mi przez kolejne lata. Pomału przestaje wyobrażać sobie bez niego życia. Blog jest jak moje trzecie dziecko 🙂

Czy jesteś systematyczna?
Myślę, że tak. Systematyczna i dobrze zorganizowana.

Czy Twoi znajomi wiedzą, że prowadzisz bloga?
Tak. Wydaje mi się, że większość znajomych zna Och Karola. Ci najbliżsi na pewno.

Kto robi Ci zdjęcia?
Większość zdjęć robię sama. Uwielbiam fotografować zwłaszcza moje dzieci. Mam jednak zaprzyjaźnioną młodą Panią fotograf, która od czasu do czasu robi dla nas profesjonalną sesję.

Sama dbasz o Social Media?
Tak. Robię to sama i lubię to, nawet jeśli nie zawsze wychodzi mi to w pełni profesjonalnie.

Masz logo?
Oczywiście 🙂

Czy uważasz że reklamy na blogu są potrzebne?
Dla reklamodawców z pewnością tak 🙂 Docierają w ten sposób do szerokiego grona odbiorców, ale myślę że mogą służyć nam wszystkim pod warunkiem, że reklamowane są sprawdzone i naprawdę warte uwagi produkty.

Często usuwasz komentarze?
Nie zdarzyło mi się to ani razu chyba, że mój własny komentarz wydał mi się głupi 😉

Co pomaga, a co Ci przeszkadza w pisaniu bloga?
Mi najczęściej przeszkadzają dzieci 🙂 A tak naprawdę myślę, że kluczową rolę pełnią czas i warunki. Dobrze mieć miejsce gdzie w spokoju można ,,tworzyć” i dobrze jest jeśli nie trzeba robić tego z zegarkiem w ręku.

Kiedyś blogi były anonimowymi pamiętnikami, jak myślisz dlaczego to się zmieniło?
Myślę, że czasy się zmieniają, ludzka mentalność. Dzisiaj ludzie są odważniejsi. Chcą czegoś dokonać, podpisać się pod tym swoim nazwiskiem. Coraz trudniej o Gala Anonima.

Kto według Ciebie jest najlepszym blogerem?
Prawdę mówiąc czytam bardzo mało blogów. Kiedy urodziłam pierwsze dziecko zatraciłam się w blogach parentingowych. Czytałam te najbardziej popularne. Z czasem w wielu z nich zaczęły mi przeszkadzać jakieś drobiazgi. Stopniowo przestawałam być ich wierną fanką. Z dziesiątek takich blogów największa sympatia pozostała do strony Blog Ojciec. Mam z autorem podobne spojrzenie na wiele zagadnień dotyczących macierzyństwa. Może nie powala mnie styl pisania, ale szczególnie cenne są dla mnie treści artykułów. Poza tym w ostatnim czasie bardzo lubię stronę AgataBerry – Blog o zdrowiu. Czerpię z bloga dużo motywacji i inspiracji.

Jaki masz stosunek do hejtu?
Przeraża mnie zawiść i ilość jadu w ludziach. Nie da się chyba mieć innego stosunku do hejtu niż ten naprawdę negatywny. Lubię konstruktywną krytykę. Nie znoszę hejtu.

Zdarza Ci się hejtować innych blogerów?
Czasami, ale tylko w myślach.

Czym się kierujesz w życiu?
Raz sercem, raz rozumem 🙂 Staram się żyć chwilą, w której ja i moja rodzina znajdujemy się obecnie. Nie rozpamiętywać przeszłości, ale i nie martwić się zbytnio o to co przed nami. W ten sposób najłatwiej osiągnąć mi szczęście.

Ile osób miesięcznie Cię odwiedza?
Różnie. Ostatnio w  granicach 4000 – 5000 osób.

Jakaś magiczna rada dla świeżo upieczonych blogerów?
Róbcie to jedynie wtedy kiedy naprawdę macie z tego radość. Piszcie o tym co lubicie i bądźcie w tym szczerzy. ,,Nieszczere blogi” widać na kilometr 😉

Zareklamuj swojego bloga
Och Karol to moje miejsce w sieci, w które wkładam sporą część siebie. Piszę przede wszystkim dla kobiet o wszystkim tym co kobiecemu sercu bliskie 🙂 Po prostu zapraszam!

Coś jeszcze chcesz dodać?
Chcę jedynie podziękować za wywiad 🙂